Home / Aktualności / 9 listopada 2017r. – Zaproszenie do udziału w 8 Kongresie Innowacyjnej Gospodarki w Warszawie

9 listopada 2017r. – Zaproszenie do udziału w 8 Kongresie Innowacyjnej Gospodarki w Warszawie

Wiele wskazuje na to, że znaleźliśmy się w momencie przełomu. Systemy przez dziesięciolecia uznawane przez większość zachodniej opinii publicznej za niezagrożone i niepodważalne – demokracja liberalna, kapitalizm, integracja europejska – są dziś kwestionowane z różnych, często bardzo odmiennych pozycji. Wśród przyczyn tego zjawiska wymienia się zwiększające się nierówności społeczne, zmianę sił na rynkach pomiędzy państwami a globalnymi korporacjami czy narastające poczucie braku wpływu obywateli na władzę.

Dotychczasowe systemy i rozwiązania należy przemyśleć na nowo, bezkompromisowo wskazując błędy i problemy. Do tego potrzeba odwagi i otwartości, które następnie można będzie wykorzystać do wykonania kolejnego kroku – znalezienia nowych rozwiązań.

Chcemy, aby #KIG8 był wydarzeniem inspirującym do odważnego definiowania problemów i stawiania pytań o nowe rozwiązania dla świata. Dlatego też hasłem przewodnim tegorocznej edycji Kongresu jest Infinite Inspiration.

8 Kongres Innowacyjnej Gospodarki odbędzie się 9 listopada 2017r. w Pin Up Studio w Warszawie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Gościem specjalnym #KIG8 będzie Jeremy Rifkin.

Jeremy Rifkin jest  amerykańskim ekonomistą i teoretykiem społecznym.  Jest autorem  20 książkowych bestsellerów poświęconych zagadnieniu, w jaki sposób zmiany w technologii i nauce wpływają na gospodarkę, siłę roboczą, społeczeństwo i środowisko. Od 2000 roku jest doradcą europejskich przywódców politycznych. Z jego wsparcia korzystali trzej przewodniczący Komisji Europejskiej: Romano Prodi, Jose Manuel Barroso oraz obecny przewodniczący Jean-Claude Juncker, a także głowy państw, m.in. kanclerz Angela Merkel.

W swojej ostatniej książce „Społeczeństwo zerowych kosztów krańcowych” Rifkin podejmuje temat budowania „wspólnoty współpracy”, jako zabezpieczenia dla ludzkości przed potęgą kapitalistycznych gigantów. Podejmuje także tematykę związaną z robotyzacją miejsc pracy i koniecznością znalezienia propozycji dla ludzi, którzy w wyniku tego procesu będą masowo tracić zatrudnienie. Zadaje wreszcie fundamentalne pytania o to, czy biznes może być odpowiedzialny społecznie, realizując jednocześnie swój podstawowy cel, którym jest osiąganie zysków.
Podczas #KIG8 będzie więc okazja, aby wysłuchać wystąpienia Jeremy’ego Rifkina, porozmawiać z nim i zadać mu pytania.

Zgłoszenia udziału i pełny program 8 Kongresu Innowacyjnej Gospodarki:  www.kongresig.pl.

Po zgłoszeniu udziału otrzymacie Państwo mailowe potwierdzenie uczestnictwa, uprawniające do wzięcia udziału w wydarzeniu.