Home / Aktualności / 14.10.2018r., godz. 17.00 – Zaproszenie do Parowozowni Skierniewice na spektakl o bitwie łódzkiej w 1914r.

14.10.2018r., godz. 17.00 – Zaproszenie do Parowozowni Skierniewice na spektakl o bitwie łódzkiej w 1914r.

W imieniu Pani Judyty Kurowskiej Ciechańskiej Wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei,   w niedzielę, 14 października, o godz. 17.00  zapraszamy do zabytkowej Parowozowni Skierniewice na widowisko filmowo-muzyczne o bitwie łódzkiej w 1914 r., tzw. ROCK ORATORIUM „Skamieniały Las. Operacja Łódzka 1914. Niepodległość”.
Spektakl, zrealizowany został przez Fundację „Polska się upomni”, we współpracy z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. i Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi i objęty został patronatem honorowym Ministra Obrony Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Michała Seweryńskiego – Wicemarszałka Senatu RP. Premiera miała miejsce 15 sierpnia 2017 na w Instytucie Europejskim w Łodzi.
Prezentacja została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Twórczości w ramach programu „Kultura Dostępna”.

Słowa: Krzysztof Jerzy Krawczyk, Sławomir Macias, Bogdan Loebl
Muzyka: Krzysztof Jerzy Krawczyk, Zbigniew Nikodemski
Wykonanie: KGBand
Scenariusz: Krzysztof Jerzy Krawczyk, Sławomir Macias
Reżyseria: Remigiusz Caban
Dramaturgia: Remigiusz Caban, Adam Słowik
Scenografia: Grzegorz Zieliński
Współpraca realizacyjna: Witold Ancerowicz Producent wykonawczy: Andrzej Słowik, Adam Słowik

Wstęp wolny.
Szczegóły:
http://www.psmk.org.pl/zapraszamy-na-rock-oratorium-skamienialy-las-opera cja-lodzka-1914-niepodleglosc/