Home / Aktualności / Konferencja KFS

Konferencja KFS

W poniedziałek 23.09.2019 r.  w Hotelu Dworek odbyła się konferencja zorganizowana przez Wojewódzki Urząd Pracy, podsumowująca 5 lat działalności Krajowego Funduszu Szkoleniowego w województwie łódzkim. Program konferencji podzielony został na dwie części. W pierwszej części  przedstawicielka WUP w Łodzi podsumowała działalność KFS w ciągu ostatnich 5 lat na terenie województwa łódzkiego, jakie cele zostały osiągnięte, jak fundusz szkoleniowy rozwijał się, jakie było zainteresowanie pracodawców, co należałoby zmienić. Następnie głos zabierali przedstawiciele Powiatowych Urzędów Pracy ze Skierniewic, Kutna, Łowicza i Rawy Mazowieckiej, zdając relacje z realizacji zadań funduszu w poszczególnych  powiatach.

 

Po przerwie kawowej w drugiej części konferencji głos zabierali przedstawiciele firm i instytucji publicznych korzystających z dofinansowań KFS. Dzielili się oni swoimi doświadczeniami ze współpracy z KFS, mówili o tym co należy usprawnić, co zmienić żeby w przyszłości ta współpraca była jeszcze bardziej korzystna.

W konferencji udział wzięli również członkowie Skierniewickiej Izby Gospodarczej,  vice-prezes SIG Pan Ryszard Targowski i prezes firmy EL -IN Pan Jan Wach, którzy opowiedzieli o wadach i zaletach korzystania z dofinansowań na szkolenia na podstawie własnych doświadczeń.

Konferencję zakończono smacznym obiadem w przyjaznej atmosferze, o co starannie zatroszczyła się właścicielka hotelu Pani Małgorzata Burzyńska.